fbpx
Fotograf ślubny Maciej Politowicz

Jaką salę weselnę w Trójmieście i okolicach warto wybrać

21 sierpnia 2019 Tagi: , ,

To będzie kolejny wpis z serii „Poradnik dla Narzeczonych”, tym razem czym kierować się przy wyborze sali weselnej w Trójmieście i okolicach.

Idealna sala weselna w Trójmieście i okolicach.

O końcowym efekcie udanego fotoreportażu nie decydują jedynie bohaterowie zdjęć, ich mniej lub bardziej uzewnętrznione emocje, ale również drugi plan, czyli otoczenie. Dopiero całość kompozycji tworzy efekt wizualny, który jest odbierany przez nasze oczy. Każdej Parze marzy się pewnie ogromna weselna sala balowa, albo odwrotnie zupełnie kameralna atmosfera niewielkiej przestrzeni. Bez względu na to co preferujecie, warto zwrócić uwagę na kilka drobnych szczegółów Waszej przyszłej sali weselnej.

Idealna sala weselna z punktu widzenia fotografa (również operatora kamery) powinna być przede wszystkim jasna i przestronna. Niekoniecznie ogromna. Wielka przestrzeń jest wymagająca dla oświetlenia. Dlatego ważne jest żeby na sali było odpowiednie światło. Fajnie jak jest go sporo, znajduje się w różnych punktach sali, parkietu i mieni się kolorami (oczywiście bez przesady). Tu chciałbym wspomnieć o oferowanej przez różne firmy usłudze dekoracji światłem sali weselnej. Jeżeli decydujecie się na taką dekorację, pamiętajcie, że zdjęcia z fotoreportażu na sali weselnej będą odzwierciedlały te kolory. Może zdarzyć się tak, że większość zdjęć będzie różowo – fioletowych, bo taki był kolor dekoracji. Dopytajcie o to, zanim się zdecydujecie. 

Duże okna, jasne ściany i dekoracje to zdecydowana zaleta sali.

Położenie sali, w otoczeniu zieleni, jeziora, plaży, dobrze zagospodarowana okolica to dodatkowy atut. Krótki wypad na plener dla samej Pary, albo ich przyjaciół w pobliżu sali, to ciekawa atrakcja w trakcie trwania wesela.

Wskazane powyżej cechy sali oraz przykładowe sale weselne, które tu wymienię, absolutnie nie mają charakteru promocji tych obiektów. Odzwierciedlają jedynie pogląd mojej skromnej osoby – fotografa ślubnego, który tworzy, ocenia efekt wizualny i jest odpowiedzialny za ostateczną jakość tego efektu na obrazie, co przekłada się na poziom zadowolenia klientów 🙂

Więcej wskazówek dla narzeczonych przeczytacie po kliknięciu w odpowiedni wpis:

jak wybrać fotografa na ślub

o atrakcjach weselnych

dlaczego warto fotografować przygotowania i plener

 
Poniżej przedstawiam moje top 5 idealnych sal weselnych z Trójmiasta i okolic, w których miałem okazję robić fotoreportaż ślubny. Wybrane zdjęcia mają charakter poglądowy (nie nadają się na reklamę ;)) i pochodzą z mojego archiwum fotoreportaży ślubnych.
 

1. Folwark Dajak


2. Hotel Kozi Gród


3. Kalinówka


4. Dworek na błotach


5. Villa Eva