Maciej Politowicz - fotografia to sztuka

Maciej Politowicz1221
Piękna poranna pora pleneru pary młodej w Gdyni Tagi: , ,

Zdjęcia od świtu

Hej, kto lubi rano wstawać? Na pewno nie ja. Szczególnie nie lubię wstawać jesienią i zimą. Wczesne wstawanie wychodzi mi trochę lepiej, kiedy budzi się sezon ślubny. Zachęca mnie wówczas wynurzające się zza horyzontu słońce, zmiana barw i blask odbijający się w oczach. Pociągająca o świcie jest również cisza ułatwiająca skupienie, otwierająca wyobraźnię, w którą zdecydowanie lepiej wklejam ułożone kadry moich ślubnych par.

Świeżość

Plener ślubny trwa zazwyczaj kilka godzin. Kto był głównym bohaterem takiego doświadczenia wie, że to ciężka praca zarówno dla pary młodej, jak i dla fotografa. Dlatego też wczesna pora dnia jest zdecydowanie lepsza, żeby umówić się na sesję plenerową. Jest świeżość i widać ją później na zdjęciach.

Bohaterowie mojego wpisu zebrali się skoro świt. Ich plan zdjęciowy rozpoczął się w Gdyni Orłowie. Plaża, klif, światło i czułość. Poszukajcie. Na zdjęciach „interpretacji między słowami” jest całe mnóstwo.

Następnie przenieśliśmy się w zielone otoczenie oraz do wielkiej szklarni, bardzo przytulnej jak na opuszczony obiekt. To były moje pierwsze zdjęcia w szklarni, jakie robiłem. Do tej pory trudno mi było takie miejsce odnaleźć na mapie trójmiasta. Na pewno do niego wrócę, bo zdjęcia wyszły nieźle. Zapraszam do obejrzenia.