fbpx
Fotograf ślubny Maciej Politowicz

Jak wygląda fotografia rodzinna w moim wykonaniu

4 grudnia 2020

Fotografia rodzinna jest tą dziedziną fotografii, która ostatnio zaczęła mnie coraz bardziej zajmować. Powodów jest kilka. Pewne jednym z kluczowych jest fakt, że z powodu trwającej pandemii mam mniej pracy jako fotograf ślubny. Z drugiej jednak strony mam więcej czasu dla rodziny i więcej czasu na wykonywanie fotografii moim najbliższym. Moja żona jest bardzo zadowolona z takiego obrotu sprawy – w tym roku po raz pierwszy odkąd zacząłem zajmować się fotografią zarobkowo zdjęcia z wakacji mogła obejrzeć jeszcze w tym samym roku.

Nie macie pojęcia ile razy słuchałem wypowiadanego przez nią zdania „czy jest szansa, że kiedyś zobaczymy te zdjęcia, które nam robisz”. Szansa się pojawiła. Zacząłem nadrabiać zaległości i do głowy przyszła mi myśl, żeby przenieść nieco moją specjalizację w stronę fotografii rodzinnej. Tą myślą wsparło doświadczenie w tegorocznych sesji rodzinnych, które wykonywałem na Starym Mieście w Gdańsku oraz na jednej z gdańskich plaż

Fotografia rodzinna to domena kobiet-fotografek?

Ciekawe, że dziedzina fotografii rodzinnej jest raczej zdominowana przez kobiety. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „fotografia rodzinna Gdańsk” czy „sesja rodzinna Gdańsk” na pierwszej stronie zobaczyć można wyłącznie oferty pań-fotografek. Postanowiłem spróbować przełamać ten schemat. W końcu dlaczego wrażliwy na uczucia innych facet, na dodatek ojciec dwójki dzieci, nie miałby podołać w fotografowaniu rodzin i dostarczaniu im pięknych pamiątek? Niecukierowych, naturalnych i pełnych uczuć i emocji kadrów. Taki mam plan. Trzymajcie kciuki za jego realizację.   

Ciekawi jak to mi wychodzi? Zapraszam do oglądania.      

Fotografia rodzinna – nasza rodzinna sesja plenerowa na plaży w Górkach Zachodnich

Do ilustracji tego wpisu użyłem zdjęć, jakie wykonałem podczas jednego z naszych rodzinnych spacerów po plaży w Górkach Zachodnich. Pisałem trochę o nim na jednym moim wpisie na Instagramie (przy okazji zapraszam tutaj🙂 Jestem zakochany w nadmorskich klimatach. Uwielbiam zapach morza, kojącą muzykę fal. Wykorzystuję każdą sposobność, aby móc korzystać z tych walorów. Na plaży dobrze mi się też pracuje. Tutaj możecie zobaczyć inną moją plażową sesję rodzinną, którą wykonywałem na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.